کتاب

معرفی کتاب خلق یک ذهن روانکاوانه

عنوان اصلی: Creating a psychoanalytic mind اين كتاب درباره ی روش روانكاوانه ای ست كه در ٤٠ سال گذشته توسط فرد بوش شكل گرفته و خلق يك ذهن روانكاوانه نام دارد و در عين حال، چشم انداز فرويدی تازه و معاصری به بسياری از مسائل امروزی روانكاوی ارائه می دهد. فرد بوش تحليلگر و سوپروايزر...

بیشتر بخوانید

معرفی کتاب روان‌درمانی کودک و نوجوان نوشته‌ی پیتر بلیک

عنوان اصلی: Child and Adolescent Psychotherapy by Peter Blake پیتر بلیک که خودش را یک روان‌درمانگر کلاینی و بسیار تاثیرپذیرفته از بیون می‌داند، در این کتاب به معرفی روش کاری خودش در درمان روانکاوانه‌ی کودکان و نوجوانان می‌پردازد. این کتاب به‌صورت ساختارمند فرآیند روان‌درمانی را برای رده‌ای سنی مختلف کودکی (پیش‌دبستانی و دوره نهفتگی) و...

بیشتر بخوانید

چگونه روان‌درمانگر انتخاب کنیم؟

معرفی کتاب چگونه روان‌درمانگر انتخاب کنیم؟ به منظور دست‌یابی به بهترین تجربه از این فرآیند روان‌درمانی، بر آن است تا بیماران و مراجعین را راهنمایی کند.

بیشتر بخوانید

پارانویا‌

معرفی کتاب پارانویا‌ به قلم دیوید بل است که این اختلال را از نگاه روان‌کاوانه با استفاده از نظریات مختلف روان‌کاوان بزرگی همچون فروید، کلاین بررسی کرده‌است.

بیشتر بخوانید

مرجع روان‌درمانیِ پویشیِ فشرده و کوتاه‌مدت

معرفی کتاب مرجع روان‌درمانی فشرده و کوتاه‌مدت کوششی در جهت ارائه تعریفی عینی و سنجش‌پذیر از روان‌درمانی پویشی فشرده و کوتاه‌مدت است.

بیشتر بخوانید

تمدن و ملالت‌های آن

معرفی کتاب تمدن و ملالت‌های آن به قلم زیگموند فروید است او تمدن را مجموعه‌ی دستاوردهای انسانی عموما هدف‌مندانه میداند اما بسیاری از آن‌ها فایده‌ی چندانی ندارد.

بیشتر بخوانید

فروید خوانی

معرفی کتاب فروید خوانی با ارائه مروری مفصل از آثار و اندیشه های فروید، تصویر نسبتاً جامعی از آراء این اندیشمند بزرگ در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید

امر غریب

معرفی کتاب امر غریب به قلم زیگموند فروید است که در این کتاب به بررسی خاطرات کودکی که یادآور تمایلاتی ناخوشایند هستند پرداخته است.

بیشتر بخوانید

خیال‌ورزی‌های روانکاو

معرفی کتاب خیال‌ورزی‌های روانکاو به قلم فرد بوش است که نویسنده به پرسش هایی از قبیل خیال‌ورزی‌ها از چه بخشی از ذهن نشئت می‌گیرندپاسخ می دهد.

بیشتر بخوانید

خودشناسی به روش یونگ

معرفی کتاب خودشناسی به روش یونگ به قلم مایکل دانیلز است که از تکنیک رمزواژه استفاده شده در این تکنیک تیپ‌های مختلف شخصیتی مشخص شده و افراد به شناخت درونی وسیع‌تری می‌رسند.

بیشتر بخوانید
1 2 3 6