ساتیا مرجع روان درمانی تحلیلی فارسی زبانان

درباره ساتیا

ما مرکز روان درمانی تحلیلی ساتیا را با هدف در دسترس قرار دادن خدمات روانکاوی در دنیای معاصر، از ۱۳۹۷ راه اندازی کرده ایم.
گفتمان روانکاوی با محوریت رشد فردی، اجتماعی و با تاکید بر مولفه های چون اهمیت اثرگذاری فرایند های ناآگاه، تحول روانی، پذیرش مسئولیت شخصی و… سالیان درازی است که توسط جوامع پیشرفته مورد توجه ویژه قرار گرفته است و در کشور ما نیز چندی است که در مجامع تخصصی روان شناسی و روان پزشکی به آن پرداخته می شود. این گفتمان علاوه بر کارآمدی بسیار بالا در زمینه های بالینی و درمانی در زمینه تحلیل و تاویل آثار ادبی و هنری، پرداختن به امور اجتماعی فرهنگی از جمله محیط زیست، مهاجرت و… موجب تحولات چشم گیر و سازنده ای شده است.


تیم ما در مرکز روان درمانی تحلیلی ساتیا علاوه بر پیشینه بیش از یک دهه در حوزه روان درمانی تحلیلی، تجربه مشارکت و برگزاری نشست های متعددی را در زمینه تاویل آثار ادبی و هنری از جمله تحلیل فیلم در کارنامه خود دارد. این تلاش در جهت گسترش گفتمان روانکاوی در سطح جامعه و توسعه آن به دیگر حیطه های علوم انسانی و هنری بوده است.
ما باور داریم که روانکاوی موجب رشد فردی و اجتماعی انسان می شود و به مدد آن فرهنگ فارسی زبانان در جامعه جهانی منظره ای از تعامل موثر با دیگر فرهنگ ها شود.

یادداشتی از دکتر دهقانی روانشناس و رواندرمانگر تحلیلی

امروز با پیشرفت تکنولوژی، دگرگونی عمده ای در تعاملات انسانی ایجاد شده است. طبعاً مشاوره و رواندرمانی معاصر نیز مثل دیگر حوزه ها از تاثیر دگرگونی های ناشی از پیشرفت تکنولوژی مستثنا نبوده است. هر چند ارایه خدمات روانشناختی مبتی بر تکنولوژی (hotline) که ابتدا در ده شصت قرن بیستم میلادی و‌ عمدتاً برای مداخله در بحران شروع شد، با موافقت و مخالفت های زیادی روبرو بود، نهایتا واقعیت های اجتناب ناپذیر جامعه صنعتی و استقبال فزاینده مراجعین، ضرورت گسترش چنین خدماتی را بیش از پیش روشن کرد. کم کم سازمان و مؤسسات به طور تخصصی تری اقدام به راه اندازی خطوط مختلف برای پوشش جمعیت هدف مورد نظر خود کردند (خط کودک آزاری، اعتیاد، دانشجویان …). همزمان پژوهش های متعدد و گسترده ای در سراسر جهان شواهد روشنی در اثربخشی چنین خدماتی ارائه کردند و این امر راه را برای توسعه خدمات مشاوره و رواندرمانی توسط مؤسسات و کلینیک تخصصی هموار کرد. در ایران شروع خدمات مبتنی بر تکنولوژی، کمتر از سه ده قبل یعنی در ابتدای ده هفتاد در صدای مشاور سازمان بهزیستی شروع شد و در ادامه ما شاهد روند گسترش چنین خدماتی در طول سه ده اخیر در سامان های دولتی و خصوصی بوده ایم.

هر چند خدمات مبتنی بر تکنولوژی محدویت هایی دارد، من به عنوان کسی که نزدیک به دو دهه تجربه کار در چنین فضایی را دارم، همواره تجربه نویدبخشی از مشاوره، رواندرمانی و رواندرمانی تحلیلی مبتنی بر تکنولوژی داشته ام. من از سال ۱۳۸۱ کار مشاوره تلفنی را شروع کردم و چندین سال به عنوان سوپروایزر در چنین مراکزی کار کرده ام، بنابراین از نظر من درمانگری که حضور روانی موثری دارد، قادر خواهد بود تا در فقدان حضوری فیزیکی، فضایی جهت رشد و‌ درمان مراجع فراهم کند.

دکتر محمود دهقانی
روانشناس بالینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران
تابستان ۱۳۹۸

امنیت کامل اطلاعات

ساتیا برای حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات شخصی مراجعین احترام بسیار زیادی قائل است از این رو طراحی سایت با بالاترین ضریب امنیتی موجود صورت گرفته است و هیچ اطلاعاتی بدون اجازه و رضایت شما در سایت ذخیره نخواهد شد.

دسترسی به متخصصان روان تحلیل گر

ساتیا با توجه به بالاترین استانداردهای روان درمانی تحلیلی و روانکاوی به ارائه خدمات برای فارسی زبانان می پردازد. ساتیا امکان دسترسی آسان به متخصصان روان تحلیل گر فارسی زبان را در سراسر دنیا را فراهم کرده است.

مشاوره انتخاب درمانگر

ساتیا با ارائه رزومه کاری درمانگران به مراجعین اطلاعات کافی برای انتخاب درمانگر را می دهد. همچنین به مراجعینی که نتوانسته اند با مطالعه این اطلاعات درمانگر مورد نظرشان را انتخاب کنند، طی یک تماس تلفنی ده تا پانزده دقیقه ای از طرف مدیریت مرکز، راهنمایی لازم ارائه می شود.

صرفه جویی در زمان و پرداخت آسان

ساتیا با مهیا کردن جلسات روان درمانی تحلیلی و نیز پرداخت آنلاین در زمان مراجعه کنندگان برای حضور در جلسه و پرداخت، صرفه جویی بالایی را ایجاد کرده است.

ارتقاء فرهنگ

ساتیا در تلاش است با ارائه گفتمان روانکاوی در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و هنری در جهت ارتقاء فرهنگ فارسی زبانان در سراسر دنیا گام بردارد. حوزه هایی مانند محیط زیست، سینما، مد، نقاشی، ادبیات و … از دغدغه های مورد علاقه ساتیا است.

چند رسانه ای بودن

ساتیا علاوه بر محتوای نوشتاری، تولید و انتشار محتوای دست اول ویدیویی و پادکست در جهت دسترسی آسان به مفاهیم و کاربردهای روانکاوی برای دانش آموختگان و عموم فراهم کرده است.